ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9625130
*
nr 962 5130
Spegel
höjd: 80 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 18:21:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 12:52:49
1
250 kr
16/5 16:28:33
2
600 kr
16/5 22:56:18
3
400 kr
16/5 22:56:18
2
450 kr (Budbetjänt)
16/5 23:03:46
3
500 kr
16/5 23:03:46
2
600 kr (Budbetjänt)
17/5 11:48:57
3
800 kr
17/5 11:56:25
2
800 kr
17/5 11:56:25
3
800 kr (Budbetjänt)
17/5 11:56:50
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 962 5130
Spegel
höjd: 80 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/5 12:52:49 | 1 | 250 kr |
| 16/5 16:28:33 | 2 | 600 kr |
| 16/5 22:56:18 | 3 | 400 kr |
| 16/5 22:56:18 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 16/5 23:03:46 | 3 | 500 kr |
| 16/5 23:03:46 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 17/5 11:48:57 | 3 | 800 kr |
| 17/5 11:56:25 | 2 | 800 kr |
| 17/5 11:56:25 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 17/5 11:56:50 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



